Spoštovani starši učencev 7. 8. in 9. razreda,

vljudno vas vabimo na kratko preventivno predavanje na temo zmanjševanja pitja alkohola pri mladostnikih, ki bo v četrtek, 14. 12. 2017 ob 16.15 v jedilnici šole. Predavala bo Katja Muršič iz društva Ars Vitae s Ptuja. Po predavanju sledijo še govorilne ure po razredih.
Nahajate se: ZačetekŠolaSvetovalna služba

Svetovalna služba

Tržnica poklicev

V četrtek, 09. novembra 2017, smo v OŠ Dornavi  gostili srednje šole, ki so se odzvale našemu vabilu. Njihovih predstavitev so se udeležili učenci OŠ Dornava in OŠ Gorišnica ter njihovi starši. Obisk je bil, tako kot vsako leto, številčen, saj imajo učenci in starši priložnost osebno vzpostaviti kontakt s profesorji in dijaki ter dobiti odgovore na njihova vprašanja. Hvala Občini Dornava, da smo tržnico lahko tudi letos izvedli v kulturni dvorani.

20171109 170643

20171109 170707

20171109 170714

---------------------------------------------------------

Spoštovani starši devetošolcev!

Na spodnji povezavi najdete vsebino razpisa za deficitarne poklice.

POVEZAVA

--------------------------------------------------------

Spoštovani starši devetošolcev!

Na spodnji povezavi najdete razpisana učna mesta Obrtne podjetniške zbornice Slovenije in Trgovske zbornice Slovenije  za naslednje šolsko leto.

Svetovalna služba

------------------------------------------------------------------------

Spremembe, ki jih prinaša devetletka, pomembno vplivajo na proces pouka in kakovost znanja, še bolj je poudarjena učenčeva aktivnost. Skozi dogajanje nas nenehno vodi misel oz. moto, da šolo približamo učencu, da jo naredimo življenjsko. Prizadevamo si, da bi bila šola učencu prijazna, da bi razvijali dobre odnose ter pri učencih vzpodbujali ustvarjalnost, vedoželjnost, kritično mišljenje ter pozitivno samopodobo. Učencu želimo pomagati, ga usmerjati, da bo sposoben razmišljati o sebi ter ga naučiti, da mora sam poskrbeti za svoje samouresničevanje.V tekočem šolskem letu bo delo šolske svetovalne službe opravljala Tanja Horvat Baum, šolska psihologinja.

Delo psihologinje pokriva šest osnovnih področij, ki so določene v smernicah dela šolske svetovalne službe, in sicer učenje in poučevanje, šolsko kulturo, vzgojo, klimo in red, osebnostni in socialni razvoj, poklicno orientacijo ter socialno-ekonomske stiske. V okviru teh področij se bo izvajala skupinska ter individualna pomoč v obliki preventivne ter kurativne dejavnosti. V sklopu razrednih ur ter nadomeščanj bomo izvajali delavnice na temo spoznavanje sebe in medsebojnih odnosov… Letos bomo nekatere preventivne dejavnosti vključili tudi v naravoslovne dni(droge, spolna vzgoja,…).

Na šoli bo potekala tudi specialno-pedagoška, socialno-pedagoškain logopedska pomoč. Pomoči bodo deležni učenci s posebnimi potrebami. To so učenci, ki so kljub svoji bistrosti in močnim področjem pri posameznih predmetih manj uspešni.Obravnave bodo organizirane individualno v času pouka in po potrebi tudi pred poukom ter bodo potekale v učilnici pedagoginje ali po dogovoru. Strokovne delavke bodo z učenci delale na področjih, kjer so opazni posamezni primanjkljaji.

Zunanje strokovne delavke imajo v dopoldanskem času individualne pogovorne ure, namenjene staršem, čencem in strokovnim delavcem.

KARIERNA VZGOJA

Delo karierne vzgoje opravlja psihologinja (smernice svetovalne službe) ter vsi učitelji (učni načrti).Učenci se usmerjeno s spoznavanjem poklicev in svojih želja začnejo ukvarjati že v 8. razredu, kjer spoznajo vzgojno-izobraževalno shemo in dejavnike, ki vplivajo na izbiro poklica. Karierne aktivnosti se bodo bolj poglobljeno izvajale v 9. razredu po rokovniku, ki ga izda MIZŠ. Učenci bodo spoznali tudi uporabo računalniškega programa Kam in kako ter reševali anketo poklicne poti. Tudi v tem letu ne bo na nacionalni ravni izvajanja MFBT. V procesu karierne orientacije bodo sodelovali tudi starši.

Načrt je sestavni del letnega načrta psihologinje. Sodelovali bomo z OŠ Gorišnica pri izvedbi poklicne tržnice, ki bo to šolsko leto na naši šoli.

POMOČ UČENCEM Z UČNIMI TEŽAVAMI

Učencem z učnimi težavami bomo nudili pomoč  na podlagi Koncepta dela: Učne težave v OŠ.

DELO Z NADARJENIMI UČENCI

Šola bo v šol. l. 2016/2017 nadaljevala z uresničevanjem Koncepta odkrivanja in dela z nadarjenimi učenci.Koncept predvideva evidentiranje, identificiranje in delo z nadarjenimi učenci. Učence prvič evidentiramo po 1. VIO, konec 3. razreda. Po potrebi pa še v naslednjih razredih. Učenci imajo na šoli veliko možnosti vključevanja v dejavnosti, preko katerih razvijajo svoje sposobnosti in interese. Načrtujejo se delavnice v času zimskih počitnic, ki jih bo izvedla zunanja izvajalka. Delo z nadarjenimi učenci bo potekalo po principih in metodah, ki vključujejo višje oblike mišljenja, vzpodbujajo ustvarjalnost, samoiniciativnost in podpirajo notranjo motivacijo nadarjenih učencev.

Koordinatorica za delo z nadarjenimi učenci bo učiteljica  Metka Zagoršek.

December 2017
teden 48 1 2 3