V vrtcu je bil mesec februar pustno obarvan. Obiskale so nas tradicionalne maske iz našega okolja, posladkali pa smo se tudi s pustnimi krofi. Hvala vsem maskam za obisk in se vidimo spet drugo leto, ko bo v vrtcu spet norčavo.

 

AKTIVNOSTI SKUPINE SONČKI

AKTIVNOSTI SKUPINE BIBE

 

AKTIVNOSTI SKUPINE ZAJČKOV

AKTIVNOSTI SKUPINE PIKAPOLONICE

 foto utrinki

AKTIVNOSTI SKUPINE BALONČKI

V vrtcu je bil mesec februar pustno obarvan. Obiskale so nas tradicionalne maske iz našega okolja, posladkali pa smo se tudi s pustnimi krofi. Hvala vsem maskam za obisk in se vidimo spet drugo leto, ko bo v vrtcu spet norčavo.


TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

Tretji teden v novembru obeležujemo DAN SLOVENSKE HRANE, katerega namen je spodbujanje zavedanja in pomena domače samooskrbe, ohranjanje zdravega okolja, ohranjanje podeželja ter seznanjanje mladih s postopki pridelave in predelave hrane. V vrtcu smo tako pripravili TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK, ki je sestavljen iz kruha, masla, medu, mleka in jabolka. Prav tako je otroke obiskal lokalni čebelar Bogdan in jim predstavil skrb za čebele, čebelarsko opremo, čebelje produkte in kako pomembne so za naše življenje. Otroci so z veseljem prisluhnili in uživali ob okusnem tradicionalnem zajtrku.RAZIGRAN UŽIVAJ DAN

To je bila tema letošnjega tedna otroka, ki je potekal od 4.10.-8.10.2021. V tem tednu smo za otroke pripravili različne aktivnosti: delavnice z naravnimi materiali, jesenski kros, izlet po vasi, igralni, disko ter kino dan. Otroci so ob aktivnostih zelo uživali.


Obiskali so nas Poskočni muzikanti s pikapolonico!

 Skupina PIKAPOLONICE so s svojim posnetkom uspešno sodelovale v nagradnem natečaju s “Pokočnimi muzikanti”. 

“Poskočni muzikanti” so nas obiskali 6. 12. 2019.

Tudi v vrtcu smo imeli Tradicionalni slovenski zajtrk.V avli smo si ogledali razstavo na to temo in spoznali delo čebelarjev.

 

Od 14. do 21. oktobra smo v vrtcu dornava v sklopu nacionalnega projekta SIMBIOZA GIBA izvedli dejavnosti v sodelovanju s tarši!

Kros

Skupaj s starši “gibamo”…

Počitek na cilju.