Osnovna šola dr. Franja Žgeča Dornava je prostor, kjer se srečujejo temeljne potrebe posameznika: svoboda, ustvarjalnost, neomejena radovednost, inovativnost, želja po sprejemanju. Šola naj bo varen in prijazen prostor za vse učence in zaposlene v šoli, zato je potrebno gojiti kulturo dialoga, strpnosti in sodelovanja.

Sledili bomo enotnim, jasnim in notranje sprejetim ciljem šole.

Temeljne usmeritve, ki smo si jih zastavili v lanskem šolskem letu, bomo v prihajajočem šolskem letu nadaljevali in jih nadgrajevali.

Z letnim delovnim načrtom se v skladu z 31. členom Zakona o osnovni šoli (Ur. list RS, št. 81/06 – UPB3, 102/0, 107/10, 87/11, 40/12-ZUJF in 63/13) določijo vsebina, obseg in razporeditev vzgojno- izobraževalnega in drugega dela v skladu s predmetnikom in z učnim načrtom ter obseg, vsebina in razporeditev interesnih in drugih dejavnosti, ki jih izvaja šola. Želimo, da bi bila šola sodobna, aktualna in vsebinsko bogata. Med šolskim letom bomo izvedli vrsto nalog, ki jih bomo v LDN le nakazali, kasneje pa jim bomo določili vsebino in pomen.