21. aprila 2023, ob 23.50, smo se učenci devetih razredov z učitelji odpravili v München. Vozili smo se približno 7 ur. Ob 10.00 smo prispeli v Legoland. Tam smo uživali ob pogledu na skulpture iz legokock in na zabavnih adrenalinskih vožnjah. Tam smo preživeli dobrih 6 ur. Nato smo se odpravili v hotel in se nastanili. Zvečer smo šli na večerjo v bližnjo picerijo. Naslednje jutro smo se po zajtrku odpravili do koncentracijskega taborišča Dachau, kjer smo na lastne oči videli kruto resnico 2. svetovne vojne. Po ogledu smo se z avtobusom zapeljali do zaželene Allianz arene, kjer smo lahko kupili spominke. Pot nas je vodila do samega mesta München, kjer smo uživali v razstavi BMW avtomobilov in motorjev ter si ogledali mestno jedro. Panoramo mesta München smo si ogledali tudi iz stolpa v olimpijskem parku. Po kosilu v McDonald’su smo se odpravili domov. Po dolgi poti smo pred šolo zadovoljni prispeli okrog 23. ure.

Preživeli smo resnično lep in zanimiv vikend poln zabave in novih doživetij.

Spremljali so nas učiteljica Suzana Kokol Skaza, učitelj Aleš Marđetko in spremljevalka Ksenija.

Napisali učenki 9. b razreda,

Teja Kodrič in Nuša Petek